piątek, 22 listopada 2019

Mydło naturalne


Od kilku lat naturalne mydła robią furorę. 

Są produkowane przez niewielkie manufaktury według tradycyjnej receptury. Mają piękny zapach i pomogą uzupełnić kurację leczniczą skóry. Naturalne mydła są droższe od zwykłej, sklepowej kostki. Wynika to z tego, że nie zawierają chemii i sztucznych składników, które mogą podrażniać skórę.

Jak produkuje się mydło naturalne?

Do tłuszczu (roślinnego lub zwierzęcego) wlewa się mieszaninę wodorotlenku sodu z wodą - tzw. ług. Całość miesza się, aż do powstania gęstej masy. Wlewa się ją do form, gdzie zastyga do 48 godzin. Tak przygotowane mydło "leżakuje" przez okres 4-6 tygodni. Naturalne mydło zawiera glicerynę, która działa nawilżająco dla skóry oraz liczne dodatki, typu: oleje i wyciągi roślinne. Naturalne mydło myje i dodatkowo pielęgnuje, odżywia, regeneruje i wygładza skórę. Działa na nią kojąco. Posiada identyczne pH jak nasza skóra, zatem nie szkodzi jej. 

Słynne mydło z Aleppo - ma w składzie olej laurowy i może być stosowane do każdego typu skóry. Nawilży suchą, wygładzi tłustą. Kojąco zadziała na skórę atopową. Mydło zawierające miód Manuka - idealnie sprawdzi się dla wymagającej skóry dojrzałej. Odżywi ją i wzmocni.

Mydła sklepowe, produkowane na masową skalę mogą podrażniać skórę. Jeśli mydło, które aktualnie używasz sprawia kłopoty, zamień je na inne. Mydła przemysłowe nie mają przeważnie w składzie gliceryny, która trafia do kremów i balsamów. Producenci mydeł przemysłowych zastępują naturalne składniki sztucznymi np. pochodnymi ropy naftowej i silikonami. Mydło przemysłowe oczywiście spełnia swoją funkcję i zmywa brud, ale jednocześnie szkodzi naszej skórze, ponieważ ma zasadowe pH.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz