czwartek, 30 kwietnia 2020

Problemy z trądzikiem w dojrzałym wieku? To często występujący problem


Koszmar okresu dojrzewania - trądzik może nas dopaść w dorosłym życiu. Chociaż przybiera wtedy łagodniejszą formę, to wraca do nas częściej. Jak sobie z tym radzić? 

Trądzik u dorosłych może pojawić się u osób, które zmagały się z nim w okresie dojrzewania, ale nie jest to reguła. Może wystąpić także u osób, które dojrzewały bez problemów z cerą. Trądzik młodzieńczy z czasem znika a trądzik dorosłych jest trudniejszy w leczeniu i przede wszystkim ciężko określić kiedy zniknie. Trądzik w wieku dojrzałym może mieć wiele przyczyn i ciężko je ustalić. W dojrzałym wieku duży wpływ na kondycję cery ma styl życia, dieta i błędy popełniane w pielęgnacji skóry. Trądzik u dorosłych klasyfikowany jest nawet jako choroba cywilizacyjna. Zmagają się z nim w większości mieszkanki dużych miast, które są narażone na duży stres.
Dorosły trądzik nie musi wiązać się z łojotokiem. Często pojawia się nawet na suchej skórze. Okolice występowania to najczęściej rejon brody i żuchwy. Taki trądzik nie pojawia się rozlegle. Najczęściej są to pojedyncze zmiany zapalne. Nie lekceważ ich! Po trądziku mogą zostać ślady na skórze w postaci blizn i przebarwień. 

Sprawdź, jakich kosmetyków używasz.
Może to właśnie one są winne tej sytuacji? Wiele kosmetyków zapycha skórę. Jeśli masz problem z trądzikiem w wieku dojrzałym to wybierz kosmetyki dedykowane na ten właśnie problem. Mają one działanie odżywiające i nawilżające skórę, redukują trądzik i nie wysuszają w takim stopniu skóry. 

A co z dietą? Czy ma ona wpływ na trądzik?
Tak, dieta ma wpływ na występowanie trądziku. Jeśli zauważasz u siebie trądzik to przyjrzyj się uważnie temu, co jesz. Pożegnaj jedzenie zawierające konserwanty i zrezygnuj ze słodyczy (szczególnie z czekolad). W walce z trądzikiem Twoimi przyjaciółmi nie będą też słone przekąski (chipsy) i ostre przyprawy. Włącz do diety więcej owoców i warzyw. Sprzyjające w walce z trądzikiem są cynk (możesz go suplementować), selen, błonnik, witaminy z grupy A. C, E, kwasy omega-3 i omega-6. 



 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz