środa, 27 maja 2020

Miód - rodzaje i lecznicze właściwości

Jest słodki i ma lecznicze działanie. Dziś porozmawiamy o miodzie :)
 
Nazywany jest najstarszym naturalnym lekarstwem na świecie. Jego zdrowotne właściwości cenili starożytni. Istnieje kilka rodzajów miodu i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Różnią się one barwą, konsystencją i smakiem.  Kupuj polski miód - te miody zawierają pyłki znanych Ci roślin. Każdy miód ulega krystalizacji i jest to naturalny proces. Nie zmienia to jego wartości odżywczych.

Miód wielokwiatowy - bardzo popularny gatunek miodu o delikatnym  smaku. Ma działanie wzmacniające, obniża ciśnienie. Zawarty w nim mniszek i koniczyna wspomagają układ pokarmowy. Miód wielokwiatowy działa uspokajająco.

Miód lipowy - nasz sojusznik w walce z infekcją. Zawarte w nim śluzy z kwiatów lipy działają antybakteryjnie i przeciwkaszlowo. Ten rodzaj miodu pomaga obniżyć gorączkę i jest polecany osobom cierpiącym na bezsenność.

Miód gryczany
- idealny dla osób z niedoborem żelaza w diecie. Bogaty w magnez. Koi i uspokaja. Ma działanie moczopędne, co sprzyja oczyszczaniu pęcherza i nerek.

Miód spadziowy - obfituje w większą ilość składników odżywczych niż miód nektarowy. Polecany jest szczególnie osobom zestresowanym, osłabionym np. na wskutek choroby, po leczeniu antybiotykiem. Miód spadziowy reguluje pracę serca i obniża ciśnienie.

Jak przechowywać miód?
Najlepiej w temperaturze poniżej 20 stopni. Po pewnym czasie miód ulegnie krystalizacji. Słoik miodu można przechowywać do trzech lat, jednak z czasem utraci swoje zdrowotne właściwości.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz